مرکز تعمیرات لوازم خانگی آماده همکاری با شرکت ها ، هتل ها، موسسات و تمامی ارگان های دولتی و خصوصی با نازلترین قیمت .
شنبه, 27 مرداد 1397 09:58

تاریخچه یخچال

قبل از اختراع یخچال و فریزر، یخچال ها برای ذخیره سازی سرما برای بیشتر سال استفاده می شدند. در طول زمستان آنها در نزدیکی دریاچه های آب شیرین قرار داشتند یا در فصل زمستان برف و یخ بسته می شدند و یخچال هایی را با ان ها تشکیل می دادند و بعدها بسیار شایع شدند.

 استفاده از مواد طبیعی برای خنك كردن غذاها نیز استفاده می شد.مثلا در کوه ها، آب روان حاصل از ذوب شدن برف یک راه مناسب برای سرد کردن نوشیدنی ها است و در طول زمستان می توانید شیر تازه را فقط با نگه داشتن آن در فضای باز تازه نگه دارید. کلمه "یخچال" حداقل در اوایل قرن 17 استفاده شد .

تاریخچه ی یخچال مصنوعی زمانی آغاز شد که ویلیام کولن، استاد اسکاتلندی، یک ماشین یخچال کوچک را در سال 1755 طراحی کرد. کالن از یک پمپ برای ایجاد یک خلاء جزئی در ظرفی از دی اتیل اتر استفاده کرد که سپس گرما را از هوای اطراف جذب می کرد. با این آزمایش حتی مقدار کمی یخ را ایجاد کرد، اما در آن زمان کاربردی عملی نداشت.

یخچال و فریزر خانگی

در سال 1913، یخچال و فریزر برای استفاده خانگی و خانگی توسط فرد ولف از فورت وین، ایندیانا با مدل های ساخته شده از یک واحد که بر روی یک جعبه یخ نصب شده بود، اختراع شد.

 در سال 1914، مهندس ناتانیل بول ویلز از دیترویت، میشیگان، یک ایده را برای یک واحد خنک کننده ی الکتریکی کاربردی معرفی کرد که بعدا به پایه Kelvinator تبدیل شد.

 یخچال و فریزر با کمپرسور در پایین یخچال توسط آلفرد مولونز در سال 1916 اختراع شد. یخچال و فریزر توسط کارل مونترز و بالتازار پلاتن در سال 1922 در سوئد اختراع شد در حالی که هنوز دانشجویان در موسسه سلطنتی فناوری در استکهلم در حال بررسی بودند.

 این یک موفقیت جهانی بود و توسط شرکت Electrolux ( نماییندگی تعمیرات یخچال الکترولوکس )تجاری شد. پیشگامان دیگر عبارت بودند از چارلز تلی، دیوید بویل و رائول پیکت. کارل فون لینده اولین کسی بود که این محصول را ثبت اختراع کرد و یخچال و فریزر عملی و جمع و جوری را ساخت.

خواندن 2052 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

درباره ما

مرکز تعمیرات یخچال و سایر لوازن خانگی تشکیل شده از گروهی از متخصصین مجرب وحرفه ای که به صورت تخصصی فقط در ضمینه تعمیر لوازم سرمایشی کار میکنند. ما مفتخر هستیم که با سالها تجربه و کار در تهران در زمینه تعمیرات لوازم خانگی به صورت تخصصی در خدمت شما عزیزان می باشیم . 

برچسب ها

نمایندگی یخچال جنرال در تهران

نمایندگی یخچال ارج در تهران

نمایندگی یخچال هوور در تهران

نمایندگی یخچال ایندزیت در تهران

نمایندگی یخچال آزمایش در تهران

 

نمایندگی یخچال پارس در تهران

نمایندگی یخچال امرسان در تهران

نمایندگی یخچال بکو در تهران

نمایندگی یخچال کنوود در تهران

Search